Mnogo je fokus bitaka u Premier ligi u novom krugu natjecanja. Među momčadima koje su se natjecale za naslov prvaka Manchester City je svladao Luton s 5-1 i privremeno zauzeo prvo mjesto. Među momčadima koje se natječu za kvalifikacije za Ligu prvaka, Tottenham je kod kuće izgubio 0-4 od Newcastle Uniteda i pao na peto mjesto. U natjecanju za kvalifikacije za Europsku ligu Manchester United dvaput je zaostao i na kraju remizirao 2-2 s Bournemouthom u gostima zahvaljujući Fernandezovim golovima. Na ljestvici ih je pretekao Newcastle United i pao na sedmo mjesto. .
Još se sjećam da su u FA Cupu prije mjesec dana igrači Crvenih vragova u Manchester United Dresovi svladali Liverpool s dirljivih 4-3. Ljudi su mislili da je ovo početak oporavka momčadi. Nažalost, od tada Manchester United nikada nije mogao pobijediti. Bez obzira susreće li se s jakom ili slabom momčadi, Manchester United će ili remizirati ili izgubiti. U susretu s Bournemouthom, 12. u Premier ligi, Manchester United još uvijek se nije popravio. Srećom, u kritičnom trenutku Fernandez se uspravio i zadržao teško stečeni 1 bod.
Manchester United se i ove sezone suočava s brojnim problemima. Ne samo da je trenutno izvan kvalifikacija za Ligu prvaka, čak je izuzetno opasno plasirati se u Europski rat. Možda je ove sezone ostao samo jedan FA kup koji može spasiti izgubljeni sjaj na Nogometni Dres Crvenih vragova. Samo, čak i ako Manchester United dođe do finala, u njihovoj trenutnoj formi, teško će biti poraziti Manchester City ili Chelsea u finalu.