Nakon što je Bayer Leverkusen pet kola prije roka osvojio prvenstvo u Bundesligi, ponovno je unaprijed najavljen još jedan prvoligaš. U netom završenom 33. kolu Serie A ponovno je odigran dugo očekivani Milanski derbi. Na kraju je milanski Inter u gostima svladao AC Milan s 2-1, poveo sa 17 bodova i osvojio 20. prvenstvo Serie A u momčadskoj povijesti pet kola prije roka.
Ovaj milanski derbi nastavlja vruću dramu iz prošlosti. 3 crvena kartona i 5 žutih kartona dovoljni su za prikaz vruće scene milanskog derbija. Iako su igrači u AC Milan Dresovi stvorili 4 izvrsne prilike, promašili su 3 i na kraju opet izgubili od milanskog Intera. Nema sumnje da je ukupna snaga milanskog Intera najbolja u Serie A ove sezone, zajedno s razumnom taktikom koju je Inzaghi formulirao za momčad. Činilo se da je poraz Milana za naslov u Serie A očekivan.
Milanski Inter ne samo da je prije roka osvojio naslov prvaka Serie A, već je protiv gradskog rivala AC Milana ostvario čak 6 uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima. Ova pobjeda je od izuzetnog značaja za milanski Inter. Osvojeno 20. ligaško prvenstvo znači da mogu izveziti drugu zvjezdicu na Jeftini Dres Inter Milan. Podrazumijeva se da je ovo ujedno i prvi put u povijesti Serie A da se prvenstvo odlučuje u derbi utakmici u istom gradu. Inzaghi Jr. je vodio Inter Milano do dva talijanska kupa i tri talijanska superkupa u svoje tri sezone kao trener. Ovo mu je prvo prvenstvo Serie A i prvo prvenstvo Serie A u njegovoj trenerskoj karijeri. Čestitke Inzaghiju! Čestitamo milanskom Interu!