U drugom kolu četvrtfinala Lige prvaka Barcelona je kod kuće izgubila od Paris Saint-Germaina rezultatom 1-4. Paris je na kraju preokrenula i slavila ukupnim rezultatom 6-4. Paris Saint-Germain je nakon tri godine ponovno eliminirao Barcelonu u Ligi prvaka i prošao među četiri najbolja Lige prvaka.
Može se reći da je preokretni proces ove igre pun drame. Sudeći po igri obje strane nakon početka ove utakmice, Barcelona, koja je u prvoj utakmici na gostovanju povela 3-2, očito je bolja momčad. Ne samo da su poveli 1-0, nego su i taktički potpuno potisnuli Paris Saint-Germain. No, u 29. minuti počinje se preokret, a ključna točka tog preokreta je Barcola u Paris Saint-Germain Dresovi. Ne samo da je Araujo dobio crveni karton, nego je i precizno asistirao u 40. minuti, pomogavši Dembeleu da zabije golove protiv svog starog kluba i kod kuće i u gostima. Potom je portugalski veznjak Vitinha, kao i Dembélé, zabio protiv Barcelone i kod kuće i u gostima. Ukupan rezultat dviju strana bio je izjednačen 4-4. U narednoj utakmici Barcelona je izgubila domaću prednost. Dembelea je uhvatio Cancelo i izborio kazneni udarac. Mbappe je izveo penal i Paris je poveo. U 89. minuti utakmice Parižani su krenuli u kontranapad. Mbappe je dva puta zabio dopunskim udarcem pred gol. Pariz je u gostima slavio 4-1, uspješno preokrenuo ukupni rezultat 6-4 i vratio se u polufinale Lige prvaka nakon 3 godine.
Dembélé je skinuo Jeftini Dres FC Barcelona i pridružio se Paris Saint-Germainu u ljetnom prozoru prošle godine. Tada mu razdvojenost od Barcelone nije bila ugodna. U prvom kolu Dembele je burno slavio nakon pogotka, što je izazvalo nezadovoljstvo mnogih navijača Barcelone. Povratak na Barcelonin teren u drugom kolu, domaći su ga navijači čak i kolektivno izviždali. Usred zviždanja i napada navijača Barcelone, Dembele je odigrao svoju najbolju utakmicu otkako se pridružio Paris Saint-Germainu i osvojio trofej za igrača utakmice.